Sony A1 Body + 24-70mm f/2.8 GM Lens

Sony A1 Body + 24-70mm f/2.8 GM Lens

Marka: Sony

Liste Fiyatı: 258,966.00 TL

/ %8 İNDİRİM

Fiyatı: 238,248.72 TL

Havale/EFT :235,866.23

Sepete Ekle
Hemen Al

1000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Saat 16:00'a kadar aynı gün kargoda!

Ana Özellikler Sony A1 Body + 24-70mm f/2.8 GM Lens
Sony Alpha A1 24-70mm f/2.8 GM Lensli Fotoğraf Makinesi

  • Yüksek hız için dahili belleğe sahip, 50,1MP 35mm full frame yığma yapılı CMOS sensör
  • 30 fps’e varan yüksek hızda kesintisiz çekim
  • 8K/30p ve 4K/120p’ye kadar profesyonel video çekimi
 
sony-alpah-a1-fiyati
 

50,1 megapiksel Exmor RS™ görüntü sensörü

α1’de Full Frame yığma yapılı, arkadan aydınlatmalı, 50,1 etkili megapiksel ve entegre bellekli CMOS Exmor RS™ sensör bulunur. Bu sensör, olağanüstü görüntü kalitesi sağlamanın yanı sıra α1’in, hızlı, hassas aşama algılamalı AF ve α serisinde ilk defa Full Frame 8,6K yüksek hızda örneklemeyle birinci sınıf 8K videolar sunup saniyede 30 kareye kadar kesintisiz çekim yapmasını sağlar. Yeni bir görüntü üretimi çağında eşi benzeri görülmemiş performans.

Gelişmiş BIONZ XR motor, hızı 8 kata kadar yükseltir

α1’de, görüntü yakalamadan tüm sinyal işleme aşamalarına kadar oldukça gelişmiş işleme performansı sunan, gözden geçirilmiş bir sistem mimarisi bulunur. Olağanüstü görüntü kalitesi için görüntü işleme gücü büyük ölçüde artırılırken, işleme gecikmesi en aza indirilir. Gerçek zamanlı işleme yükünden bağımsız olarak hızlı, stressiz kontrol tepkisinin korunması için kullanıcı arayüzü, ağ ve dosya yönetimi işlemesi dağıtılır.

 

 


30 fps’e varan kesintisiz çekim

50,1 megapiksel görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması ve geniş tampon belleği, tam AF ve AE takibi performansı korunurken, elektronik deklanşörle saniyede 30 kareye kadar yaklaşık 165 adet Full Frame JPEG görüntü veya 155 adet Full Frame sıkıştırılmış RAW görüntü çekilmesini mümkün kılar. Bu özellik, spor müsabakaları ve diğer hareketli nesneler için zamanlamanın kritik olduğu durumlarda büyük bir öz güven sağlayabilir.

Elektronik deklanşörle titremeyi önleyen çekim

Yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması, ilk defa elektronik deklanşörle Titremeyi Önleyici Çekim sağlanmasını mümkün kılmıştır. Bu özellik sayesinde; floresan, LED veya diğer titremeye elverişli yapay ışık tipleri altında, titreme sorunları olmadan, karartmasız çekim, saniyede 120’ye varan AF/AE takibi hesaplaması, 30 fps’e varan kesintisiz çekim, sessiz çekim ve elektronik deklanşörün diğer avantajları elde edilebilir.

Sessiz, titreşimsiz elektronik deklanşör

Elektronik deklanşör, sessiz bir ortamda spor veya etkinlik çekimi yapılırken rahatsız edebilecek mekanik gürültü olmadan, sessizce çalışır. Ayrıca elektronik deklanşör titreşimsizdir ve titreşimden kaynaklanan bulanıklık olasılığını en aza indirerek üstün görüntü kalitesine daha fazla katkı sağlar. Öte yandan hareketli parçası olmadığı için, elektronik deklanşör herhangi bir mekanik muadilinden daha dayanıklıdır.

Kararmasız çekim

α1 vizörü pozlama yapıldığında kararmaz, böylece kesintisiz çekim sırasında dahi akıcı, sorunsuz kadrajlama ve takibe olanak sağlayan, kesintisiz bir görüntü elde edersiniz. Yeni görüntü sensörünün yüksek okuma hızı, kesintisiz seri çekimler yaparken, canlı önizlemeli EVF ekranın saniyede 240 defa yenilenmesini sağlayarak genellikle EVF ile izleme yaparken yaşanan, dikkat dağıtan gecikmenin üstesinden gelir.  (A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

Geniş hassasiyet aralığı

Bu sensörün yüksek piksel sayısıyla dahi, arkadan aydınlatmalı yapısı, çip üzerindeki boşluksuz lensler, AR kaplamalı sızdırmaz cam ve diğer orijinal görüntüleme teknolojileri, yeni BIONZ XR görüntü işleme motoruyla birlikte çalışarak geniş bir hassasiyet aralığının tamamında yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sunar: ISO100~32000 standart, ISO50~102400 olarak genişletilebilir.

Elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu + yüksek hızlı mekanik senkronizasyon

Bir α fotoğraf makinesinde ilk kez, yığma yapılı CMOS sensörün yüksek okuma hızı sayesinde, elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu yapılabiliyor. 1/200 sn’ye kadar tüm elektronik deklanşör avantajları kullanılabilir. Daha da fazla hıza ihtiyacınız varsa yeni mekanik deklanşör sistemi, 1/400 sn’ye kadar (1/500 sn APS-C) flaş senkronizasyonu sağlar ve dinamik hareketlerin çekilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olanakların kapısını açar.

Yüksek çözünürlük ve 15 duraklı dinamik aralıklı hassasiyet

α1, 50,1 etkili megapiksel görüntü sensörüyle olağanüstü çözünürlük sunmak için yüksek verimli, gürültü engelleme özellikli işleme kullanır. Çözünürlük, düşük gürültülü yüksek hassasiyetin yanı sıra gölgelerden vurgulara uzanan akıcı, doğal tonlamalar için düşük hassasiyetlerde yaklaşık 15 duraklı dinamik aralık ile tamamlanır.

5,5 kademeli deklanşör hızı avantajı için 5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme

Yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve cayro sensörler ile optimum hale getirilmiş görüntü sabitleme algoritmaları, 5,5 kademeye kadar deklanşör hızı avantajı sağlar ve fotoğraf makinesinin 50,1 megapiksel sensöründen alınan yüksek çözünürlüklü görüntülerin kalitesini en üst düzeye çıkarır. α1’de, elde video çekimi için olağanüstü sabitleme sunan bir Aktif Mod da bulunur.  [1] Sapma [2] Eğim [3] Dönme

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme 

 


Kuşlar için yeni Gerçek Zamanlı Eye AF modu

α1, insanlar ve hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF’nin yanı sıra kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF sağlamak için yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi kullanır. Takip edilecek kuşu seçin; fotoğraf makinesi, kuş ister hareketsiz ister uçuyor olsun bu kuşun gözlerini otomatik olarak algılar ve netler. Optimum hale getirilmiş algoritmalar, tünemiş bir kuş aniden uçsa veya kadrajlama aniden değişse dahi, takibin devam ettirilmesini sağlar.

Fotoğraf makinesi içinde atmosfer yaratmak için Yaratıcı Görünümü kullanın

Yeni Yaratıcı Görünüm seçenekleri, doğrudan fotoğraf makinesinin içinde fotoğraflar ve videolar için ilginç atmosferler oluşturulmasını kolaylaştırır. Renk, renk derinliği, parlaklık, kontrast, netlik ve diğer unsurların farklı kombinasyonlarıyla 10 Yaratıcı Görünüm ön ayar olarak sağlanmıştır. Ön ayarlar oldukları şekilde kullanılabilir veya kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Özelleştirilmiş Yaratıcı Görünümler, daha sonra çağırmak ve kullanmak üzere Özel Görünümler olarak kaydedilebilir.

759 noktalı tam alanlı aşama algılamalı AF

Yüksek yoğunluklu netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemindeki 759 aşama algılama noktası, görüntü alanının yaklaşık %92’sini kapsar ve aksi takdirde netlemenin zor olabileceği sahnelerde doğruluk ve hatasız netleme sağlar. 759 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemi, 425 noktalı bir kontrast AF sistemiyle birlikte çalışarak her ortamda hassas AF işlevi sağlar.

8K 30p videolarla etkileyici gerçekçilik

α serisinde ilk defa α1, olağanüstü çözünürlük ve gerçekçilik için 8,6K yüksek hızda örneklemeyle 8K 30p XAVC HS kayıt sunar. α1’in üstün AF, tonlama ve renk üretimi performansıyla bir araya gelen 8K çözünürlük, dünyaya hayat verir. 8K kayıt, esnek 4K düzenlemesine de oldukça uygundur. 8K ile aynı anda HD çözünürlüklü, düşük bit hızlı proxy dosyalar kaydedilebilir.

 

 


Kararlı Gerçek Zamanlı Takip

α1’de, deklanşör düğmesine yarım basıldığı sürece doğru netlemeyi otomatik olarak koruyan AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip özelliği bulunur. Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması renk, desen (parlaklık) ve nesne mesafesi (derinlik) verilerini kullanarak yüksek hızda gerçek zamanlı olarak konumsal bilgileri işler. α1’in Gerçek Zamanlı Takibi daha önce hiç olmadığı kadar hızlı, doğru ve kararlıdır.

S-Log3 ve 10 bit HLG ekstra derinlik sunar

S-Log3 gama eğrisi, 15+ duraklı dinamik aralık elde edilmesini sağlar; S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları ise α1 kayıtlarının VENICE dijital sinema kamerası, PXW-FX9 ve diğer profesyonel video kameralarla yapılan kayıtlarla eşleştirilmesini kolaylaştırır. Renk tonlamasına gerek kalmadan, HDR (HLG) uyumlu bir TV’de doğrudan oynatmaya imkan tanıyan HLG (Hibrit Log Gama) görüntü profili de sağlanmıştır.

Yüksek çözünürlüklü 4K için gruplanma olmadan tam piksel okuması

Full Frame ve Super 35 formatları, 4K video kaydı için seçilebilir. Super 35 modundaki, piksel gruplanmasına gerek duymayan tam piksel okuması (yaklaşık APS-C 16:9), 4K videolar için gereken veri miktarının yaklaşık 2,3 katının sıkıştırılmasını sağlar ve minimum hare ve çentikle yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı 4K kalitesi sunar. 4K XAVC HS, XAVC S ve XAVC S-I kayıtta 600 Mb/sn’ye varan bit hızları kullanılabilir.  (A) 2,3 kat bilgi

Saniyede 120 kareye kadar 4K video kaydı

α1, saniyede 120 kareye kadar fotoğraf makinesi içinde 4K kayıt sunar. 4K çözünürlükte, son derece akıcı 5x (maks.) ağır çekim görüntüler yeni ifade özellikleri sağlar. Bu özellik, 10 bit 4:2:2 kaydı desteklemesinin yanı sıra verimli Uzun GOP kareler arası sıkıştırma veya yüksek kaliteli Intra (All-I) kare içi sıkıştırma ile kullanılabilir.

O istediğiniz ifadeli sinema görünümü için S-Cinetone

α1’de, FX9 ve FX6’nın oldukça beğenilen renk ve cilt tonlarını üreten renk matrisi S-Cinetone bulunur. VENICE gibi Sinema Grubu kameraların geliştirilme sürecinde elde edilen teknolojiye dayanan S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ile yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar. S-Cinetone, daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca cevap verir.

Daha uzun kayıt için etkili ısı dağıtma

Yeni geliştirilmiş ısı dağıtmalı yapı, görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru sıcaklıklarını normal çalışma aralığı içinde tutar ve kompakt gövde boyutlarından ödün vermeden aşırı ısınmayı önler. Bu da 30 dakikanın üzerinde 8K/30p veya 4K/60p’de kesintisiz 10 bit 4:2:0 video kaydını mümkün kılar.

16 bit RAW çıkışı

α1, maksimum post prodüksiyon esnekliği için HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW çıkış sağlar. Full Frame 4332 x 2448 16 bit görüntü çıkışı, kare hızı ve renk alanı seçenekleriyle 4096 x 2048 DCI-4K’yı kolayca kapsar. Dahili kart ortamına XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K kayıt yapılırken HDMI üzerinden RAW çıkış yapılabilir. Proxy kayıt da mevcuttur.

Bağımsız fotoğraf ve video ayarları

Fotoğraf makinesinin çekim ayarlarının bir alt grubu, artık seçilen çekim moduna göre değişiyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekiminde farklı diyafram açıklığı, deklanşör hızı ve farklı ayarlar kullanmak istediğinizde avantajlı olabilir. Kullanılabilecek ayarlar şunlardır: Diyafram Açıklığı, Deklanşör Hızı, Pozlama Telafisi, ISO Hassasiyeti, Ölçme Modu, Beyaz Dengesi ve Görüntü Profili

Full Frame ve APS-C arasında sorunsuz geçiş yapın

M ve S boyutlu görüntüler, Full Frame ve APS-C modlarında aynı piksel sayısına sahiptir, dolayısıyla örneğin aynı sahneyi çekerken Full Frame [M:M21] ve APS-C [M:M21] arasında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz. 759 aşama algılama noktasının tam dizisi APS-C modunun yanı sıra Full Frame modunda da kullanılabildiği için, aynı akıcı AF performansını elde edersiniz.  [1] Full Frame [2] APS-C

Elektronik deklanşörle yatay kaydırmalı çekimler

Elektronik deklanşörün düşük deklanşör hızlarında kullanılması, ekran tepkisini azaltarak hızlı nesnelerin takip edilmesini zorlaştırabilir. 1/60’ın altında deklanşör hızlarında çekim yaparken, ekran tepkisini iyileştirmek ve nesnenin ekran gecikmesi olmadan takip edilmesini kolaylaştırmak amacıyla, uygun bir kare hızında karartma kareleri eklemek için [Low Frame Rate Limit] (Düşük Kare Hızı Sınırı) ayarını açın.

 

 


Hızlı USB Type-C ve 1000BASE-T ağ bağlantıları

Hızlı SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2) veri aktarımını destekleyen bir USB Type-C® konnektör sağlanmıştır. Böylece büyük görüntü dosyalarının kolayca taşınması için, yüksek hızlı PC Remote (bağlı) veri aktarımı kullanılabilir. α1’de, uzaktan çekim gibi yüksek hızlı, istikrarlı veri aktarımları için dahili bir 1000BASE-T LAN konnektörü de bulunur. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı) desteklenir ve daha yüksek veri güvenliği için SSL veya TLS şifreleme sağlanır.

Dahili Wi-Fi, 2x2 MIMO’yu destekler

Dahili kablosuz LAN, 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında iletişime olanak tanır ve 5 GHz bandı sektör lideri hız için 2x2 MIMO desteği sunar (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Çift anten, fotoğraf makinesinin dayanıklı magnezyum alaşım kasasıyla dahi güvenilir iletişim sağlar. 5 GHz iletişim, güvenilir hızla teslim yapması gereken haber ve spor fotoğrafçıları için önemli bir avantaj olabilir.

Sınıfının en geniş görüşünü sunan yüksek çözünürlüklü vizör

Yüksek çözünürlüklü OLED ekran ve incelikli optikler sunan 9,44 milyon noktalı (yaklaşık) elektronik vizör, sınıfının en yüksek çözünürlüğünü sağlar. Ayrıca köşeden köşeye net, düşük bozulmalı görüntü için 0,90x vizör büyütmesi, 41°’lik çapraz FOV ve 25 mm yüksek bakış noktası sunar. Bu gelişmiş vizör, son derece akıcı görüntüleme için UXGA FOV ile 240 fps’e varan yenileme hızı da sunar.

Kapsamlı dokunmatik işlemler

Gözden geçirilmiş menü yapısıyla kolayca gezinmek mümkündür, dokunmatik menü çalışması ise daha hızlı, daha sezgisel kontrol sunar. Tüm ana menüler ve işlev menüleri dokunmatiktir. Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Takip ile daha da sezgisel kontrol sağlanmıştır. Dokunmatik Takip etkin olduğunda, sadece monitörde bir nesneye dokunarak bu nesne için fotoğraflarda ve videolarda Gerçek Zamanlı Takip başlatabilirsiniz.

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme HEIF: Mükemmel görüntü kalitesiyle yüksek sıkıştırma

α1, çok yönlü RAW ve JPEG formatlarının yanı sıra ince, doğal tonlamaların gerektiği yerlerde, gökyüzünün ve portre nesnelerinin daha gerçekçi üretimini sağlayan, akıcı 10 bit tonlamalar için HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) formatını da içerir. HEIF formatının kullandığı gelişmiş sıkıştırma teknolojisi, yaklaşık iki kat sıkıştırmayla en iyi JPEG’lerle aynı düzeyde görüntü kalitesini de korur.

Kayıpsız sıkıştırma ve "Hafif” JPEG

Sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış RAW’ın yanı sıra α1, minimum kalite düşüşüyle verimli, kayıpsız sıkıştırma içerir. "Standart” ayarına göre daha küçük dosyalar çıkaran ve hıza ihtiyaç duyan haber ve spor fotoğrafçılarının daha hızlı teslim yapmasını sağlayan yeni bir "Hafif” JPEG boyutu ayarı da bulunur.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

α1’de, UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartların yanı sıra daha yüksek toplam kapasite ve daha yüksek okuma/yazma hızları için CFexpress Type A kartları da destekleyen iki ortam yuvası vardır. CFexpress Type A kartlar, yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekiminin yanı sıra yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızında video kaydı için de idealdir. Kaydedilen fotoğraflar ve videolar, geniş çeşitlilikte uygulamaya ve ihtiyaca uyum sağlamak için birçok şekilde bellek ortamına kaydedilebilir.

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme


 
 ÖZELLİKLER

OBJEKTİF YUVASI

E mount Görüntüleme Sensörü

EN/BOY ORANI

3:2

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)

Yaklaşık 50,1 megapiksel

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)

Yaklaşık 50,5 megapiksel

SENSÖR TİPİ

35 mm Full Frame (35,9 x 24,0 mm), Exmor RS CMOS sensör

TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM

Var (Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve ultrasonik titreşim mekanizması)

KAYIT FORMATI

JPEG (DCF Sürüm 2.0, Exif Sürüm 2,32, MPF Baseline uyumlu), HEIF (MPEG-A MIAF uyumlu), RAW (Sony ARW 4.0 formatı uyumlu)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [3:2]

35 mm full frame L: 8640 x 5760 (49,7M), M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M), APS-C M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [4:3] 

35 mm full frame L: 7680 x 5760 (44,2M), M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M), APS-C M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [16:9]

35 mm full frame L: 8760 x 4864 (42M), M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M), APS-C M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [1:1] 

35 mm full frame L: 5760 x 5760 (33M), M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M), APS-C M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M)

GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI

RAW (Sıkıştırılmış / Kayıpsız Sıkıştırılmış / Sıkıştırılmamış), JPEG (Extra fine / Fine / Standard / Light), HEIF (4:2:0 / 4:2:2) (Extra fine / Fine / Standard / Light)

GÖRÜNTÜ PROFİLİ

Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama

YARATICI GÖRÜNÜM

ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)

DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ

Kapalı, Dinamik Aralık Optimizasyonu

RENK ARALIĞI

sRGB standardı (sYCC gamıyla), Adobe RGB standardı ve Rec. ITU-R BT.2100 standardı (BT.2020 gamı).

14BİT RAW

Var

KAYIT FORMATI

XAVC S, XAVC HS

VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI

XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC HS: MPEG-H HEVC/H.265

SES KAYIT FORMATI

LPCM 2 kanallı (48 kHz 16 bit), LPCM 2 kanallı (48 kHz 24 bit), LPCM 4 kanallı (48 kHz 24 bit), MPEG-4 AAC-LC 2 kanallı

RENK ARALIĞI

Rec. ITU-R BT.2100 standardıyla uyumlu (BT.2020 gamı)4

GÖRÜNTÜ PROFİLİ

Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama

YARATICI GÖRÜNÜM

ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 8K)

7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 30p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 24p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 25p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 4K)

3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn / 30 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S 4K)

3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn), 30p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn), 25p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn), 30p (140 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn), 25p (140 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S HD)

1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 60p (50 Mb/sn/ 25 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 50p (50 Mb/sn / 25 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (50 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (50 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I 4K)

3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (600 Mb/sn), 30p (300 Mb/sn), 24p (240 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (500 Mb/sn), 25p (250 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I HD)

1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (222 Mb/sn), 30p (111 Mb/sn), 24p (89 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (185 Mb/sn), 25p (93 Mb/sn)

AĞIR VE HIZLI ÇEKİM (ÇEKİM KARE HIZI) 

NTSC modu: 1 fps, 2 fps, 4 fps, 8 fps, 15 fps, 30 fps, 60 fps, 120 fps, 240 fps56, PAL modu: 1 fps, 2 fps, 3 fps, 6 fps, 12 fps, 25 fps, 50 fps, 100 fps, 200 fps56

VİDEO İŞLEVLERİ

Ses Seviyesi Ekranı, Ses Kaydı Seviyesi, PAL/NTSC Seçici, Proxy Kaydı (1280 x 720 (6 Mb/sn), 1920 x 1080 (9 Mb/sn), 1920 x 1080 (16 Mb/sn)), TC/UB, Otomatik Yavaş Deklanşör, Gama Ekr. Yardımcısı, RAW Çıkış (HDMI)

BELLEK KARTI YUVASI

YUVA1: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva, YUVA2: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva

2 BELLEK KARTINA KAYIT MODU

Eş Zam. Kayıt, Sırala, Ortamı Otomatik Değiştir, Kopyala

GÜRÜLTÜ GİDERME

Uzun pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 sn’den uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal / Düşük / Kapalı

BEYAZ DENGESİ MODLARI

Otomatik / Gün Işığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan / Flaş / Sualtı / Renk Sıcaklığı (2500 ila 9900K) & renk filtresi / Özel

DEKLANŞÖR AWB KİLİDİ 

Var (Dekl. Yarım Basılı / Kes. Çekim / Kapalı)

ODAKLAMA TİPİ

Hızlı Hibrit AF (aşama algılamalı AF / kontrast algılamalı AF)

ODAKLANMA SENSÖRÜ

Exmor RS CMOS sensör

ODAKLANMA NOKTASI

35 mm full frame: 759 nokta (aşama algılamalı AF), FF lens ile APS-C modu: 759 nokta (aşama algılamalı AF), APS-C lens ile: 575 nokta (aşama algılamalı AF) / 425 nokta (kontrast algılamalı AF)

NETLEME HASSASİYET ARALIĞI

EV-4 - EV20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğeri)

ODAKLAMA MODU

AF-S (Tek Çekim AF), AF-C (Kesintisiz AF), DMF (Doğrudan Manuel Netleme), Manuel Netleme

NETLEME ALANI

Geniş / Bölge / Merkez / Esnek Spot / Genişletilebilir Esnek Spot / Takip

EYE AF

Fotoğraflar: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Hayvan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Kuş, Video: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi)

DİĞER ÖZELLİKLER

Öngörülü kontrol, Netleme kilidi, AF Takip Sens. (Fotoğraf), AF Nes. Değiştirme Hassasiyeti (Video), AF Geçiş Hızı (Video), V/H AF Alanını Değiştir, AF Alanı Kaydı, Netleme Noktası Dairesi

AF AYDINLATICI

Var (Dahili LED tipiyle)

AF AYDINLATICI ARALIĞI

Yaklaşık 0,3 m - yaklaşık 3,0 m (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken)

LA-EA3'LÜ ODAK TİPİ (AYRI SATILIR)

Aşama algılama

ÖLÇÜM TİPİ

1200 bölgeli değerlendirme ölçümü

ÖLÇÜM SENSÖRÜ

Exmor RS CMOS sensör

ÖLÇÜM HASSASİYETİ

EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)

ÖLÇÜM MODU

Çok segmentli, Merkez ağırlıklı, Nokta, Nokta Standart/Büyük, Tüm Ekran Ort., Vurgula

POZLAMA TELAFİSİ

+/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademeleri seçilebilir) (pozlama telafisi kadranı: +/- 3 EV (1/3 EV kademeleri))

POZLAMA BASAMAKLAMA

Braket: Sürek., Braket: Tekli, 3/5/9 kare seçilebilir. (Ortam ışığı, Flaş ışığı)

AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ

Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. AE kilit düğmesi bulunur. (Açık/Kapalı/Otomatik)

POZLAMA MODLARI

OTOMATİK (iAuto), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Video (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Poz. Modu), Ağır ve Hızlı Çekim (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Pozl. Modu)

ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)

Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50 ile ISO 102400 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)

TİTREŞİMSİZ ÇEKİM.

Var

VİZÖR TİPİ

1,6 cm (0,64 tip) elektronik vizör (renkli)NOKTA SAYISI

9.437.184 nokta

ALAN KAPSAMI

%100

BÜYÜTME ORANI

Yaklaşık 0,90 x (sonsuzda 50 mm lens ile, -1m-)

DİYOPTER AYARLAMA

-4,0 ila +3,0m-

GÖZ NOKTASI

Göz merceğinden yaklaşık 25 mm, -1m-’de mercek karesinden 21 mm (CIPA standardı)

EKRAN İŞLEVİ

Histogram, Gerçek zamanlı görüntü ayarlama ekranı, Dijital seviye göstergesi, Kılavuz çizgi, Netleme kontrolü, Yükseltme MF, Zebra, Video işaretleyici, Emph ekr. sür REC

VİZÖR KARE HIZI SEÇİMİ

STD 60 fps / HI 120 fps / HI+ 240 fps7

MONİTÖR TÜRÜ

7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

NOKTA SAYISI

1.440.000 nokta

DOKUNMATİK PANELİ

Var

PARLAKLIK KONTROLÜ

Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademeli), Güneşli Hava modu

AYARLANABİLİR AÇI

Yaklaşık 107 derece yukarı, Yaklaşık 41 derece aşağı

ODAKLANMA BÜYÜTECİ

Var, Netleme Büyütme (35 mm full frame: 4,2x / 8,5x, APS-C: 2,7x / 5,5x)

NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM

Fotoğraflar: Yaklaşık 2x, Video: Yaklaşık 1,5x (4K), Yakl. 2x (HD)

DİJİTAL ZUM

Akıllı zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: M: Yaklaşık 1,5x, S: Yaklaşık 2x, APS-C: S: Yaklaşık 2x, Dijital zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: L: Yaklaşık 4x, M: Yaklaşık 6,1x, S: Yaklaşık 8x, APS-C: M: yaklaşık 4x, S: yaklaşık 5,2x, Dijital zum (Video): 35 mm full frame: Yaklaşık 4x, APS-C: Yaklaşık 4x

YÜZ ALGILAMA

AF’de Yüz/Göz Önceliği, Çoklu Ölçmede Yüz Önceliği, Kayıtlı Yüz Önceliği


 Sony 


Sony Alpha A1 24-70mm f/2.8 GM Lensli Fotoğraf Makinesi

  • Yüksek hız için dahili belleğe sahip, 50,1MP 35mm full frame yığma yapılı CMOS sensör
  • 30 fps’e varan yüksek hızda kesintisiz çekim
  • 8K/30p ve 4K/120p’ye kadar profesyonel video çekimi
 
sony-alpah-a1-fiyati
 

50,1 megapiksel Exmor RS™ görüntü sensörü

α1’de Full Frame yığma yapılı, arkadan aydınlatmalı, 50,1 etkili megapiksel ve entegre bellekli CMOS Exmor RS™ sensör bulunur. Bu sensör, olağanüstü görüntü kalitesi sağlamanın yanı sıra α1’in, hızlı, hassas aşama algılamalı AF ve α serisinde ilk defa Full Frame 8,6K yüksek hızda örneklemeyle birinci sınıf 8K videolar sunup saniyede 30 kareye kadar kesintisiz çekim yapmasını sağlar. Yeni bir görüntü üretimi çağında eşi benzeri görülmemiş performans.

Gelişmiş BIONZ XR motor, hızı 8 kata kadar yükseltir

α1’de, görüntü yakalamadan tüm sinyal işleme aşamalarına kadar oldukça gelişmiş işleme performansı sunan, gözden geçirilmiş bir sistem mimarisi bulunur. Olağanüstü görüntü kalitesi için görüntü işleme gücü büyük ölçüde artırılırken, işleme gecikmesi en aza indirilir. Gerçek zamanlı işleme yükünden bağımsız olarak hızlı, stressiz kontrol tepkisinin korunması için kullanıcı arayüzü, ağ ve dosya yönetimi işlemesi dağıtılır.

 

 


30 fps’e varan kesintisiz çekim

50,1 megapiksel görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması ve geniş tampon belleği, tam AF ve AE takibi performansı korunurken, elektronik deklanşörle saniyede 30 kareye kadar yaklaşık 165 adet Full Frame JPEG görüntü veya 155 adet Full Frame sıkıştırılmış RAW görüntü çekilmesini mümkün kılar. Bu özellik, spor müsabakaları ve diğer hareketli nesneler için zamanlamanın kritik olduğu durumlarda büyük bir öz güven sağlayabilir.

Elektronik deklanşörle titremeyi önleyen çekim

Yeni görüntü sensörünün yüksek hızlı okuması, ilk defa elektronik deklanşörle Titremeyi Önleyici Çekim sağlanmasını mümkün kılmıştır. Bu özellik sayesinde; floresan, LED veya diğer titremeye elverişli yapay ışık tipleri altında, titreme sorunları olmadan, karartmasız çekim, saniyede 120’ye varan AF/AE takibi hesaplaması, 30 fps’e varan kesintisiz çekim, sessiz çekim ve elektronik deklanşörün diğer avantajları elde edilebilir.

Sessiz, titreşimsiz elektronik deklanşör

Elektronik deklanşör, sessiz bir ortamda spor veya etkinlik çekimi yapılırken rahatsız edebilecek mekanik gürültü olmadan, sessizce çalışır. Ayrıca elektronik deklanşör titreşimsizdir ve titreşimden kaynaklanan bulanıklık olasılığını en aza indirerek üstün görüntü kalitesine daha fazla katkı sağlar. Öte yandan hareketli parçası olmadığı için, elektronik deklanşör herhangi bir mekanik muadilinden daha dayanıklıdır.

Kararmasız çekim

α1 vizörü pozlama yapıldığında kararmaz, böylece kesintisiz çekim sırasında dahi akıcı, sorunsuz kadrajlama ve takibe olanak sağlayan, kesintisiz bir görüntü elde edersiniz. Yeni görüntü sensörünün yüksek okuma hızı, kesintisiz seri çekimler yaparken, canlı önizlemeli EVF ekranın saniyede 240 defa yenilenmesini sağlayarak genellikle EVF ile izleme yaparken yaşanan, dikkat dağıtan gecikmenin üstesinden gelir.  (A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

Geniş hassasiyet aralığı

Bu sensörün yüksek piksel sayısıyla dahi, arkadan aydınlatmalı yapısı, çip üzerindeki boşluksuz lensler, AR kaplamalı sızdırmaz cam ve diğer orijinal görüntüleme teknolojileri, yeni BIONZ XR görüntü işleme motoruyla birlikte çalışarak geniş bir hassasiyet aralığının tamamında yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sunar: ISO100~32000 standart, ISO50~102400 olarak genişletilebilir.

Elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu + yüksek hızlı mekanik senkronizasyon

Bir α fotoğraf makinesinde ilk kez, yığma yapılı CMOS sensörün yüksek okuma hızı sayesinde, elektronik deklanşör flaş senkronizasyonu yapılabiliyor. 1/200 sn’ye kadar tüm elektronik deklanşör avantajları kullanılabilir. Daha da fazla hıza ihtiyacınız varsa yeni mekanik deklanşör sistemi, 1/400 sn’ye kadar (1/500 sn APS-C) flaş senkronizasyonu sağlar ve dinamik hareketlerin çekilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olanakların kapısını açar.

Yüksek çözünürlük ve 15 duraklı dinamik aralıklı hassasiyet

α1, 50,1 etkili megapiksel görüntü sensörüyle olağanüstü çözünürlük sunmak için yüksek verimli, gürültü engelleme özellikli işleme kullanır. Çözünürlük, düşük gürültülü yüksek hassasiyetin yanı sıra gölgelerden vurgulara uzanan akıcı, doğal tonlamalar için düşük hassasiyetlerde yaklaşık 15 duraklı dinamik aralık ile tamamlanır.

5,5 kademeli deklanşör hızı avantajı için 5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme

Yüksek hassasiyetli sabitleme ünitesi ve cayro sensörler ile optimum hale getirilmiş görüntü sabitleme algoritmaları, 5,5 kademeye kadar deklanşör hızı avantajı sağlar ve fotoğraf makinesinin 50,1 megapiksel sensöründen alınan yüksek çözünürlüklü görüntülerin kalitesini en üst düzeye çıkarır. α1’de, elde video çekimi için olağanüstü sabitleme sunan bir Aktif Mod da bulunur.  [1] Sapma [2] Eğim [3] Dönme

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme 

 


Kuşlar için yeni Gerçek Zamanlı Eye AF modu

α1, insanlar ve hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF’nin yanı sıra kuşlar için Gerçek Zamanlı Eye AF sağlamak için yüksek seviyeli nesne tanıma teknolojisi kullanır. Takip edilecek kuşu seçin; fotoğraf makinesi, kuş ister hareketsiz ister uçuyor olsun bu kuşun gözlerini otomatik olarak algılar ve netler. Optimum hale getirilmiş algoritmalar, tünemiş bir kuş aniden uçsa veya kadrajlama aniden değişse dahi, takibin devam ettirilmesini sağlar.

Fotoğraf makinesi içinde atmosfer yaratmak için Yaratıcı Görünümü kullanın

Yeni Yaratıcı Görünüm seçenekleri, doğrudan fotoğraf makinesinin içinde fotoğraflar ve videolar için ilginç atmosferler oluşturulmasını kolaylaştırır. Renk, renk derinliği, parlaklık, kontrast, netlik ve diğer unsurların farklı kombinasyonlarıyla 10 Yaratıcı Görünüm ön ayar olarak sağlanmıştır. Ön ayarlar oldukları şekilde kullanılabilir veya kullanıcı tarafından özelleştirilebilir. Özelleştirilmiş Yaratıcı Görünümler, daha sonra çağırmak ve kullanmak üzere Özel Görünümler olarak kaydedilebilir.

759 noktalı tam alanlı aşama algılamalı AF

Yüksek yoğunluklu netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemindeki 759 aşama algılama noktası, görüntü alanının yaklaşık %92’sini kapsar ve aksi takdirde netlemenin zor olabileceği sahnelerde doğruluk ve hatasız netleme sağlar. 759 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF sistemi, 425 noktalı bir kontrast AF sistemiyle birlikte çalışarak her ortamda hassas AF işlevi sağlar.

8K 30p videolarla etkileyici gerçekçilik

α serisinde ilk defa α1, olağanüstü çözünürlük ve gerçekçilik için 8,6K yüksek hızda örneklemeyle 8K 30p XAVC HS kayıt sunar. α1’in üstün AF, tonlama ve renk üretimi performansıyla bir araya gelen 8K çözünürlük, dünyaya hayat verir. 8K kayıt, esnek 4K düzenlemesine de oldukça uygundur. 8K ile aynı anda HD çözünürlüklü, düşük bit hızlı proxy dosyalar kaydedilebilir.

 

 


Kararlı Gerçek Zamanlı Takip

α1’de, deklanşör düğmesine yarım basıldığı sürece doğru netlemeyi otomatik olarak koruyan AI tabanlı Gerçek Zamanlı Takip özelliği bulunur. Yeni geliştirilen nesne tanıma algoritması renk, desen (parlaklık) ve nesne mesafesi (derinlik) verilerini kullanarak yüksek hızda gerçek zamanlı olarak konumsal bilgileri işler. α1’in Gerçek Zamanlı Takibi daha önce hiç olmadığı kadar hızlı, doğru ve kararlıdır.

S-Log3 ve 10 bit HLG ekstra derinlik sunar

S-Log3 gama eğrisi, 15+ duraklı dinamik aralık elde edilmesini sağlar; S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk gamı ayarları ise α1 kayıtlarının VENICE dijital sinema kamerası, PXW-FX9 ve diğer profesyonel video kameralarla yapılan kayıtlarla eşleştirilmesini kolaylaştırır. Renk tonlamasına gerek kalmadan, HDR (HLG) uyumlu bir TV’de doğrudan oynatmaya imkan tanıyan HLG (Hibrit Log Gama) görüntü profili de sağlanmıştır.

Yüksek çözünürlüklü 4K için gruplanma olmadan tam piksel okuması

Full Frame ve Super 35 formatları, 4K video kaydı için seçilebilir. Super 35 modundaki, piksel gruplanmasına gerek duymayan tam piksel okuması (yaklaşık APS-C 16:9), 4K videolar için gereken veri miktarının yaklaşık 2,3 katının sıkıştırılmasını sağlar ve minimum hare ve çentikle yüksek çözünürlüklü ve ayrıntılı 4K kalitesi sunar. 4K XAVC HS, XAVC S ve XAVC S-I kayıtta 600 Mb/sn’ye varan bit hızları kullanılabilir.  (A) 2,3 kat bilgi

Saniyede 120 kareye kadar 4K video kaydı

α1, saniyede 120 kareye kadar fotoğraf makinesi içinde 4K kayıt sunar. 4K çözünürlükte, son derece akıcı 5x (maks.) ağır çekim görüntüler yeni ifade özellikleri sağlar. Bu özellik, 10 bit 4:2:2 kaydı desteklemesinin yanı sıra verimli Uzun GOP kareler arası sıkıştırma veya yüksek kaliteli Intra (All-I) kare içi sıkıştırma ile kullanılabilir.

O istediğiniz ifadeli sinema görünümü için S-Cinetone

α1’de, FX9 ve FX6’nın oldukça beğenilen renk ve cilt tonlarını üreten renk matrisi S-Cinetone bulunur. VENICE gibi Sinema Grubu kameraların geliştirilme sürecinde elde edilen teknolojiye dayanan S-Cinetone, sağlıklı görünen cilt tonları için elzem olan doğal orta tonlar ile yumuşak renkler ve görkemli vurgular sunar. S-Cinetone, daha ifadeli derinliğe yönelik giderek artan ihtiyaca cevap verir.

Daha uzun kayıt için etkili ısı dağıtma

Yeni geliştirilmiş ısı dağıtmalı yapı, görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru sıcaklıklarını normal çalışma aralığı içinde tutar ve kompakt gövde boyutlarından ödün vermeden aşırı ısınmayı önler. Bu da 30 dakikanın üzerinde 8K/30p veya 4K/60p’de kesintisiz 10 bit 4:2:0 video kaydını mümkün kılar.

16 bit RAW çıkışı

α1, maksimum post prodüksiyon esnekliği için HDMI üzerinden harici bir kaydediciye 16 bit RAW çıkış sağlar. Full Frame 4332 x 2448 16 bit görüntü çıkışı, kare hızı ve renk alanı seçenekleriyle 4096 x 2048 DCI-4K’yı kolayca kapsar. Dahili kart ortamına XAVC HS 4K, XAVC S 4K veya XAVC S-I 4K kayıt yapılırken HDMI üzerinden RAW çıkış yapılabilir. Proxy kayıt da mevcuttur.

Bağımsız fotoğraf ve video ayarları

Fotoğraf makinesinin çekim ayarlarının bir alt grubu, artık seçilen çekim moduna göre değişiyor. Bu özellik, fotoğraf ve video çekiminde farklı diyafram açıklığı, deklanşör hızı ve farklı ayarlar kullanmak istediğinizde avantajlı olabilir. Kullanılabilecek ayarlar şunlardır: Diyafram Açıklığı, Deklanşör Hızı, Pozlama Telafisi, ISO Hassasiyeti, Ölçme Modu, Beyaz Dengesi ve Görüntü Profili

Full Frame ve APS-C arasında sorunsuz geçiş yapın

M ve S boyutlu görüntüler, Full Frame ve APS-C modlarında aynı piksel sayısına sahiptir, dolayısıyla örneğin aynı sahneyi çekerken Full Frame [M:M21] ve APS-C [M:M21] arasında sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz. 759 aşama algılama noktasının tam dizisi APS-C modunun yanı sıra Full Frame modunda da kullanılabildiği için, aynı akıcı AF performansını elde edersiniz.  [1] Full Frame [2] APS-C

Elektronik deklanşörle yatay kaydırmalı çekimler

Elektronik deklanşörün düşük deklanşör hızlarında kullanılması, ekran tepkisini azaltarak hızlı nesnelerin takip edilmesini zorlaştırabilir. 1/60’ın altında deklanşör hızlarında çekim yaparken, ekran tepkisini iyileştirmek ve nesnenin ekran gecikmesi olmadan takip edilmesini kolaylaştırmak amacıyla, uygun bir kare hızında karartma kareleri eklemek için [Low Frame Rate Limit] (Düşük Kare Hızı Sınırı) ayarını açın.

 

 


Hızlı USB Type-C ve 1000BASE-T ağ bağlantıları

Hızlı SuperSpeed USB 10 Gb/sn (USB 3.2) veri aktarımını destekleyen bir USB Type-C® konnektör sağlanmıştır. Böylece büyük görüntü dosyalarının kolayca taşınması için, yüksek hızlı PC Remote (bağlı) veri aktarımı kullanılabilir. α1’de, uzaktan çekim gibi yüksek hızlı, istikrarlı veri aktarımları için dahili bir 1000BASE-T LAN konnektörü de bulunur. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarımı) desteklenir ve daha yüksek veri güvenliği için SSL veya TLS şifreleme sağlanır.

Dahili Wi-Fi, 2x2 MIMO’yu destekler

Dahili kablosuz LAN, 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında iletişime olanak tanır ve 5 GHz bandı sektör lideri hız için 2x2 MIMO desteği sunar (IEEE 802.11a/b/g/n/ac). Çift anten, fotoğraf makinesinin dayanıklı magnezyum alaşım kasasıyla dahi güvenilir iletişim sağlar. 5 GHz iletişim, güvenilir hızla teslim yapması gereken haber ve spor fotoğrafçıları için önemli bir avantaj olabilir.

Sınıfının en geniş görüşünü sunan yüksek çözünürlüklü vizör

Yüksek çözünürlüklü OLED ekran ve incelikli optikler sunan 9,44 milyon noktalı (yaklaşık) elektronik vizör, sınıfının en yüksek çözünürlüğünü sağlar. Ayrıca köşeden köşeye net, düşük bozulmalı görüntü için 0,90x vizör büyütmesi, 41°’lik çapraz FOV ve 25 mm yüksek bakış noktası sunar. Bu gelişmiş vizör, son derece akıcı görüntüleme için UXGA FOV ile 240 fps’e varan yenileme hızı da sunar.

Kapsamlı dokunmatik işlemler

Gözden geçirilmiş menü yapısıyla kolayca gezinmek mümkündür, dokunmatik menü çalışması ise daha hızlı, daha sezgisel kontrol sunar. Tüm ana menüler ve işlev menüleri dokunmatiktir. Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Takip ile daha da sezgisel kontrol sağlanmıştır. Dokunmatik Takip etkin olduğunda, sadece monitörde bir nesneye dokunarak bu nesne için fotoğraflarda ve videolarda Gerçek Zamanlı Takip başlatabilirsiniz.

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme HEIF: Mükemmel görüntü kalitesiyle yüksek sıkıştırma

α1, çok yönlü RAW ve JPEG formatlarının yanı sıra ince, doğal tonlamaların gerektiği yerlerde, gökyüzünün ve portre nesnelerinin daha gerçekçi üretimini sağlayan, akıcı 10 bit tonlamalar için HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Dosyası) formatını da içerir. HEIF formatının kullandığı gelişmiş sıkıştırma teknolojisi, yaklaşık iki kat sıkıştırmayla en iyi JPEG’lerle aynı düzeyde görüntü kalitesini de korur.

Kayıpsız sıkıştırma ve "Hafif” JPEG

Sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış RAW’ın yanı sıra α1, minimum kalite düşüşüyle verimli, kayıpsız sıkıştırma içerir. "Standart” ayarına göre daha küçük dosyalar çıkaran ve hıza ihtiyaç duyan haber ve spor fotoğrafçılarının daha hızlı teslim yapmasını sağlayan yeni bir "Hafif” JPEG boyutu ayarı da bulunur.

İki adet CFexpress Type A uyumlu ortam yuvası

α1’de, UHS-I ve UHS-II SDXC/SDHC kartların yanı sıra daha yüksek toplam kapasite ve daha yüksek okuma/yazma hızları için CFexpress Type A kartları da destekleyen iki ortam yuvası vardır. CFexpress Type A kartlar, yüksek hızda kesintisiz fotoğraf çekiminin yanı sıra yüksek çözünürlüklü, yüksek bit hızında video kaydı için de idealdir. Kaydedilen fotoğraflar ve videolar, geniş çeşitlilikte uygulamaya ve ihtiyaca uyum sağlamak için birçok şekilde bellek ortamına kaydedilebilir.

 

sony a1-ozellikleri ve inceleme


 
 ÖZELLİKLER

OBJEKTİF YUVASI

E mount Görüntüleme Sensörü

EN/BOY ORANI

3:2

PİKSEL SAYISI (EFEKTİF)

Yaklaşık 50,1 megapiksel

PİKSEL SAYISI (TOPLAM)

Yaklaşık 50,5 megapiksel

SENSÖR TİPİ

35 mm Full Frame (35,9 x 24,0 mm), Exmor RS CMOS sensör

TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM

Var (Optik Filtre üzerindeki şarj koruma kaplaması ve ultrasonik titreşim mekanizması)

KAYIT FORMATI

JPEG (DCF Sürüm 2.0, Exif Sürüm 2,32, MPF Baseline uyumlu), HEIF (MPEG-A MIAF uyumlu), RAW (Sony ARW 4.0 formatı uyumlu)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [3:2]

35 mm full frame L: 8640 x 5760 (49,7M), M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M), APS-C M: 5616 x 3744 (21M), S: 4320 x 2880 (12,4M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [4:3] 

35 mm full frame L: 7680 x 5760 (44,2M), M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M), APS-C M: 4992 x 3744 (18,6M), S: 3840 x 2880 (11M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [16:9]

35 mm full frame L: 8760 x 4864 (42M), M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M), APS-C M: 5616 x 3160 (17,7M), S: 4320 x 2432 (10,5M)

GÖRÜNTÜ BOYUTU (PİKSEL) [1:1] 

35 mm full frame L: 5760 x 5760 (33M), M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M), APS-C M: 3744 x 3744 (14M), S: 2880 x 2880 (8,2M)

GÖRÜNTÜ KALİTESİ MODLARI

RAW (Sıkıştırılmış / Kayıpsız Sıkıştırılmış / Sıkıştırılmamış), JPEG (Extra fine / Fine / Standard / Light), HEIF (4:2:0 / 4:2:2) (Extra fine / Fine / Standard / Light)

GÖRÜNTÜ PROFİLİ

Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama

YARATICI GÖRÜNÜM

ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)

DİNAMİK ARALIK İŞLEVLERİ

Kapalı, Dinamik Aralık Optimizasyonu

RENK ARALIĞI

sRGB standardı (sYCC gamıyla), Adobe RGB standardı ve Rec. ITU-R BT.2100 standardı (BT.2020 gamı).

14BİT RAW

Var

KAYIT FORMATI

XAVC S, XAVC HS

VİDEO SIKIŞTIRMA FORMATI

XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, XAVC HS: MPEG-H HEVC/H.265

SES KAYIT FORMATI

LPCM 2 kanallı (48 kHz 16 bit), LPCM 2 kanallı (48 kHz 24 bit), LPCM 4 kanallı (48 kHz 24 bit), MPEG-4 AAC-LC 2 kanallı

RENK ARALIĞI

Rec. ITU-R BT.2100 standardıyla uyumlu (BT.2020 gamı)4

GÖRÜNTÜ PROFİLİ

Evet (Kapalı / PP1-PP11) Parametreler: Siyah seviyesi, Gama (Video, Fotoğraf, S-Cinetone, Cine1-4, ITU709, ITU709 (%800), S-Log2, S-Log3, HLG, HLG1-3), Siyah Gama, Knee, Renk Modu, Doygunluk, Renk Fazı, Renk Derinliği, Ayrıntı, Kopyalama, Sıfırlama

YARATICI GÖRÜNÜM

ST, PT, NT, VV, VV2, FL, IN, SH, BW, SE, Özel Görünüm (1-6)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 8K)

7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 30p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 24p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn), 7680 x 4320 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 25p (400 Mb/sn / 200 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC HS 4K)

3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn / 30 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn / 75 Mb/sn / 45 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 50 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn / 100 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S 4K)

3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (200 Mb/sn), 60p (150 Mb/sn), 30p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (200 Mb/sn), 50p (150 Mb/sn), 25p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (280 Mb/sn), 60p (200 Mb/sn), 30p (140 Mb/sn), 24p (100 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (280 Mb/sn), 50p (200 Mb/sn), 25p (140 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S HD)

1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, NTSC) (Yaklaşık): 120p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 60p (50 Mb/sn/ 25 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:0, 8 bit, PAL) (Yaklaşık): 100p (100 Mb/sn / 60 Mb/sn), 50p (50 Mb/sn / 25 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn / 16 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (50 Mb/sn), 30p (50 Mb/sn), 24p (50 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (50 Mb/sn), 25p (50 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I 4K)

3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (600 Mb/sn), 30p (300 Mb/sn), 24p (240 Mb/sn); 3840 x 2160 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (500 Mb/sn), 25p (250 Mb/sn)

VİDEO KAYIT SİSTEMİ (XAVC S-I HD)

1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, NTSC) (Yaklaşık): 60p (222 Mb/sn), 30p (111 Mb/sn), 24p (89 Mb/sn); 1920 x 1080 (4:2:2, 10 bit, PAL) (Yaklaşık): 50p (185 Mb/sn), 25p (93 Mb/sn)

AĞIR VE HIZLI ÇEKİM (ÇEKİM KARE HIZI) 

NTSC modu: 1 fps, 2 fps, 4 fps, 8 fps, 15 fps, 30 fps, 60 fps, 120 fps, 240 fps56, PAL modu: 1 fps, 2 fps, 3 fps, 6 fps, 12 fps, 25 fps, 50 fps, 100 fps, 200 fps56

VİDEO İŞLEVLERİ

Ses Seviyesi Ekranı, Ses Kaydı Seviyesi, PAL/NTSC Seçici, Proxy Kaydı (1280 x 720 (6 Mb/sn), 1920 x 1080 (9 Mb/sn), 1920 x 1080 (16 Mb/sn)), TC/UB, Otomatik Yavaş Deklanşör, Gama Ekr. Yardımcısı, RAW Çıkış (HDMI)

BELLEK KARTI YUVASI

YUVA1: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva, YUVA2: SD (UHS-I/II uyumlu) bellek kartı/CFexpress Type A kart için çoklu yuva

2 BELLEK KARTINA KAYIT MODU

Eş Zam. Kayıt, Sırala, Ortamı Otomatik Değiştir, Kopyala

GÜRÜLTÜ GİDERME

Uzun pozlama NR: Açık/Kapalı, 1 sn’den uzun deklanşör hızlarında kullanılabilir, Yüksek ISO NR: Normal / Düşük / Kapalı

BEYAZ DENGESİ MODLARI

Otomatik / Gün Işığı / Gölge / Bulutlu / Akkor / Floresan / Flaş / Sualtı / Renk Sıcaklığı (2500 ila 9900K) & renk filtresi / Özel

DEKLANŞÖR AWB KİLİDİ 

Var (Dekl. Yarım Basılı / Kes. Çekim / Kapalı)

ODAKLAMA TİPİ

Hızlı Hibrit AF (aşama algılamalı AF / kontrast algılamalı AF)

ODAKLANMA SENSÖRÜ

Exmor RS CMOS sensör

ODAKLANMA NOKTASI

35 mm full frame: 759 nokta (aşama algılamalı AF), FF lens ile APS-C modu: 759 nokta (aşama algılamalı AF), APS-C lens ile: 575 nokta (aşama algılamalı AF) / 425 nokta (kontrast algılamalı AF)

NETLEME HASSASİYET ARALIĞI

EV-4 - EV20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğeri)

ODAKLAMA MODU

AF-S (Tek Çekim AF), AF-C (Kesintisiz AF), DMF (Doğrudan Manuel Netleme), Manuel Netleme

NETLEME ALANI

Geniş / Bölge / Merkez / Esnek Spot / Genişletilebilir Esnek Spot / Takip

EYE AF

Fotoğraflar: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Hayvan (Sağ/Sol Göz Seçimi) / Kuş, Video: İnsan (Sağ/Sol Göz Seçimi)

DİĞER ÖZELLİKLER

Öngörülü kontrol, Netleme kilidi, AF Takip Sens. (Fotoğraf), AF Nes. Değiştirme Hassasiyeti (Video), AF Geçiş Hızı (Video), V/H AF Alanını Değiştir, AF Alanı Kaydı, Netleme Noktası Dairesi

AF AYDINLATICI

Var (Dahili LED tipiyle)

AF AYDINLATICI ARALIĞI

Yaklaşık 0,3 m - yaklaşık 3,0 m (FE 28-70 mm F3,5-5,6 OSS lens takılıyken)

LA-EA3'LÜ ODAK TİPİ (AYRI SATILIR)

Aşama algılama

ÖLÇÜM TİPİ

1200 bölgeli değerlendirme ölçümü

ÖLÇÜM SENSÖRÜ

Exmor RS CMOS sensör

ÖLÇÜM HASSASİYETİ

EV -3 - EV 20 (F2,0 lens takılıyken ISO 100 eşdeğerinde)

ÖLÇÜM MODU

Çok segmentli, Merkez ağırlıklı, Nokta, Nokta Standart/Büyük, Tüm Ekran Ort., Vurgula

POZLAMA TELAFİSİ

+/- 5,0 EV (1/3 EV, 1/2 EV kademeleri seçilebilir) (pozlama telafisi kadranı: +/- 3 EV (1/3 EV kademeleri))

POZLAMA BASAMAKLAMA

Braket: Sürek., Braket: Tekli, 3/5/9 kare seçilebilir. (Ortam ışığı, Flaş ışığı)

AE (OTOMATİK POZLAMA) KİLİDİ

Deklanşöre yarım basıldığında kilitlenir. AE kilit düğmesi bulunur. (Açık/Kapalı/Otomatik)

POZLAMA MODLARI

OTOMATİK (iAuto), Programlanmış AE (P), Diyafram açıklığı önceliği (A), Deklanşör hızı önceliği (S), Manuel (M), Video (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Poz. Modu), Ağır ve Hızlı Çekim (Programlanmış AE (P) / Diyafram açıklığı önceliği (A) / Deklanşör hızı önceliği (S) / Manuel (M) / Esnek Pozl. Modu)

ISO HASSASİYETİ (ÖNERİLEN POZLAMA İNDEKSİ)

Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50 ile ISO 102400 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır), Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, AUTO (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst sınır)

TİTREŞİMSİZ ÇEKİM.

Var

VİZÖR TİPİ

1,6 cm (0,64 tip) elektronik vizör (renkli)NOKTA SAYISI

9.437.184 nokta

ALAN KAPSAMI

%100

BÜYÜTME ORANI

Yaklaşık 0,90 x (sonsuzda 50 mm lens ile, -1m-)

DİYOPTER AYARLAMA

-4,0 ila +3,0m-

GÖZ NOKTASI

Göz merceğinden yaklaşık 25 mm, -1m-’de mercek karesinden 21 mm (CIPA standardı)

EKRAN İŞLEVİ

Histogram, Gerçek zamanlı görüntü ayarlama ekranı, Dijital seviye göstergesi, Kılavuz çizgi, Netleme kontrolü, Yükseltme MF, Zebra, Video işaretleyici, Emph ekr. sür REC

VİZÖR KARE HIZI SEÇİMİ

STD 60 fps / HI 120 fps / HI+ 240 fps7

MONİTÖR TÜRÜ

7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT

NOKTA SAYISI

1.440.000 nokta

DOKUNMATİK PANELİ

Var

PARLAKLIK KONTROLÜ

Manuel (-2 ve +2 arasında 5 kademeli), Güneşli Hava modu

AYARLANABİLİR AÇI

Yaklaşık 107 derece yukarı, Yaklaşık 41 derece aşağı

ODAKLANMA BÜYÜTECİ

Var, Netleme Büyütme (35 mm full frame: 4,2x / 8,5x, APS-C: 2,7x / 5,5x)

NET GÖRÜNTÜLÜ ZOOM

Fotoğraflar: Yaklaşık 2x, Video: Yaklaşık 1,5x (4K), Yakl. 2x (HD)

DİJİTAL ZUM

Akıllı zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: M: Yaklaşık 1,5x, S: Yaklaşık 2x, APS-C: S: Yaklaşık 2x, Dijital zum (Fotoğraf): 35 mm full frame: L: Yaklaşık 4x, M: Yaklaşık 6,1x, S: Yaklaşık 8x, APS-C: M: yaklaşık 4x, S: yaklaşık 5,2x, Dijital zum (Video): 35 mm full frame: Yaklaşık 4x, APS-C: Yaklaşık 4x

YÜZ ALGILAMA

AF’de Yüz/Göz Önceliği, Çoklu Ölçmede Yüz Önceliği, Kayıtlı Yüz Önceliği


 Sony 


Havale / EFT (%1) :235,866.23 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
Taksit tutarıToplam
2126,271.82 TL252,543.64 TL
385,769.54 TL257,308.62 TL
464,922.78 TL259,691.10 TL
HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
KOLAY İADE Aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de Sipariş Verebilirsiniz.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile fırsatları kaçırma...
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhasApp Destek Hattı